PODPOWIEDZI DLA RZĄDZĄCYCH PIECZY ZASTĘPCZEJ

FORUM RODZIN ZASTĘPCZYCH, podpowiedzi dla rządzących

Sortuj produkty
sortuj wg :

PODPOWIEDZI DLA RZĄDZĄCYCH

aby mieli z czego czerpać i kopiować pomysły ułatwiające suwerenowi życie a szczególnie PIECZY ZASTĘPCZEJ

która boryka się z jałmużną, wymaganiami zdrowotnymi niepełnosprawnych dzieci, braku zabezpieczenia prawnego, zdrowotnego, psychologicznego.

Brak produktów do wyświetlenia
POWIAT TRZEBNICKI k. Wrocławia TAK NAS TRAKTUJE
JAK NAS TRAKTUJĄ w powiecie Trzebnickim k. Wrocławia.
Pani Starosto DZIĘKUJEMY ZA KOLEJNĄ KONTROLE 14.09.2022 .
Państwowa Inspekcja Pracy NIC NIE WYKAZAŁA zapraszamy w REALU do zrobienia sobie fotki z naszymi kontrolowanymi dziećmi na FACE.
 
Rzeczywiście jest Pani blisko ludzi i naszej rodziny. DZIĘKUJEMY
 
POWIAT TRZEBNICA. Przywieźli do nas 7 dzieci w tym 4 niepełnosprawne.
 
DALIŚMY IM DOM, MIŁOŚĆ, WYCHOWANIE, NADZIEJE I PRAKTYKI ZAWODOWE aby dzieci miały zawód i usamodzielniły się. Dwa tyg. po legalnym zatrudnieniu dzieci praktykantów POWIAT TRZEBNICKI nasłał na nas Państwową Inspekcje Pracy twierdząc że wykorzystujemy do pracy dzieci i zarabiamy na nich krocie. JAK MOŻEMY ZARABIAĆ NA DZIECIACH JAK DOSTAJEMY tylko 1180ZŁ M-C to mniej niż dostaje uchodźca z Ukrainy - TO JEST JAŁMUŻNA.
 
Kto słyszał 2 TYG. PO OTWARCIU DZIAŁALNOŚCI kontrola z PIP. Poświęciliśmy dzieciom swój czas i prywatne pieniądze aby dzieci miały zawód, dziś POWIAT MŚCI SIĘ NA NAS na zlecenie sąsiada urzędnika państwowego oraz ZA MÓWIENIE PRAWDY. Dziękujemy i pozdrawiamy pana HA berka się pobawimy.

 

IMPREZA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH NA KTÓRĄ NASZA NAJWIĘKSZA RODZINA ZASTĘPCZA W POWIECIE NIE ZOSTAŁA ZAPROSZONA


Jak widać na dodanych przez Panią Starostę zdjęciach po za Panią Starostą nikt się nie śmieje NAWET DZIECI.

Taka mała ale dużo mówiąca dygresja.

Może czas na refleksję i traktowanie nas PIECZĘ ZASTĘPCZĄ jak suwerena a nie kmiota.

Kiedyś dawano medale za zasługi a w dzisiejszych czasach za poklepywanie po plecach i SWITCHFFOTKI nic się nie kupi.

NIE CHCEMY KIEŁBASY WYBORCZEJ Z BIEDRONKI, chcemy sami sobie kupić to co my wybierzemy.

Niestety za mówienie prawdy nie zostaliśmy zaproszeni a prawda jest taka że od 4 lat nie dostaliśmy żadnego wsparcia od powiatu.

Udają że nas nie ma. Mimo że mamy aż czwórkę dzieci niepełnosprawnych a razem siudemkę.

PRZEPRASZAM dwa lata temu była u nas była już Pani Dyrektor PCPR i przywiozła paczki świąteczne dla dzieci z koniecznością zrobienia fotek dla sponsora po czym stwierdziła że pomyliła paczki i po wymianie wróci i przywiezie właściwe.

NIE WRÓCIŁA - DZIECI TO PAMIĘTAJĄ DO DZIŚ - BEZCENNE. DZIĘKUJEMY

 

  

Następnie powiat skierował nas szkolenie na Rodzinny Dom Dziecka po czym stwierdził że nie ma z czego zapłacić 800zł prosząc nas o założenie.

Minęło dwa lata i do dziś nikt nam nie zwrócił kasy.

Pół roku czekaliśmy na ustawowo gwarantowanego nam asystenta rodziny i otrzymaliśmy na pół etatu czyli 80 godzin za 1500zł co przy dzisiejszych cenach paliwa jest smutnym żartem którego Pani Starosta nie omieszkała odtrąbić jako sukces. DLA NAS DALEJ SZKLANKA JEST DO POŁOWY PUSTA.

Mimo że za własne pieniądze zrealizowaliśmy szkolenie na Rodzinny Dom Dziecka to dla zaoszczędzenia kilku srebrników Powiat przekształcił nas tylko w Rodzinę Zawodową a przecież mogliśmy przyjąć jeszcze piątkę dzieci gdybyśmy byli RDD a powiat rocznie zaoszczędził by pół miliona złotych

A KOLEJNE DZIECI ZRESOCJALIZOWALIBYŚMY I WYCHOWALI JAK AKTUALNE ZE 100% SUKCESEM.

W naszym domu dzieci nigdy nie chorowały nie mają problemów z edukacją, nie okaleczają się jak w innych znanych nam placówkach . Za to śmieją się i są szczęśliwe wraz ze swoimi krewnymi których MY odszukaliśmy.

CZY NIE O TO CHODZI W TEJ MISJI.

TO TYLKO KILKA BEZCENNYCH WIEŚCI I SUKCESÓW Z POWIATU TRZEBNICKIEGO W KWESTJI WSPARCIA RODZIN ZASTĘPCZYCH.

TYLKO CZEKAĆ ĄŻ BĘDZIEMY UKARANI ZA NIESUBORDYNACJĘ.

............................................................................................................................................................................................

MEDYCYNA - nie ma kasy to poświęćcie czas i naciśnijcie właściwy guzik.

Jak wiadomo piecza zastępcza otrzymuje aż 1180 i 500+ a niestety spokrewnieni jeszcze mniej. Ciężko to wytłumaczyć bo za posiadanie więzów krwi

np. BABCI Z WNUKIEM są oni ukarani finansowo a biorac pod uwagę że ani dziecko ani babcia pracować nie mogą muszą klepać biedę.

Często dzieci w pieczy wymagają więcęj opieki medycznej ale i PCPRy wymagają więcej diagnostyki.

ŻADNA KASA WSPARCIA ZA TYM NIE IDZIE.

I tu nasuwa się podpowiedz do inteligencji rządzącej, skoro nie ma dla na wsparcia finansowego na badania i leczenie dzieci w prywatnych gabinetach a dzieci są przecież ubezpieczone

TO PROSZĘ UŁATWIĆ PIECZY ZASTĘPCZEJ KORZYSTANIE Z NFZ PODLEGAJĄCEGO SAMORZĄDOM jak szpitale, przychodnie w realnych terminach tak aby dziecko dostało się do lekarza lub terapeuty bez czekania latami.

To takie proste i nie trzeba więcej pieniedzy żadnej ze stron, wystarczy poświęcić godzinę i obdzwonić właściwe podmioty, ustalić liste dzieci w powiecie lub wydrukować w PCPR bo chyba taka lista już jest, przekazać ją do szpiatli, gabinetów, przychodni, specjalistów I REALIZOWAĆ wymagania organów nadrzednych.

Dziś praktyką jest nakładanie wymagań na rodziny zastępcze i wydawanie ich pieniedzy których dostają za mało na egzystęcje.

PIERWSZY SPOSÓB NAWIĄZANIA POROZUMIENIA Z SUWERENEM WYMAGAJĄCY TYLKO POCHYLENIA SIĘ NAD JEGO PROBLEMAMI

podaje datę wpisu 24.08.2022 aby liczyć dni kiedy władza zatrybi

...............................................................................................................................................................................................

PODWYŻKA OPLATY ZA ŚMIECI 41zł za osobę OBORNIKI ŚLĄSKIE  SIERPIEŃ 2022

Szanowny Panie Burmistrzu, Panie Radny Arkadiuszu Kucharski, Oborniczanie

PRZEDSTAWIAM ALTERNATYWĘ PODWYŻKI I ZA RAZEM ROZWIĄZANIE PROBLEMU ŚMIECI

Jak wiadomo wszystkim śmieci to problem dla mieszkańców, firmy oczyszczjącej i gminy która płacąc musi się ich pozbyć. Niestety idąc po najmniejszej lini oporu najłatwiej obarczyć szarą masę kosztami zamiast zamienić masę w złoto. Otóż rozwiązania zawsze są banalnie proste. 

Śmieci są śmieciami do czasu segregacji, oczywiście segregacja mieszkańców nie jest doskonała i tak naprawdę papier nie jest w 100% papierem, szkło szkłem itp. td. ale gdyby było w 100% dobrze posegregowane to śmieci zamieniają się w złoto.

MORAŁ - ZAMIAST PŁACIĆ ZA WYWÓZ I WYDAWAĆ NA SŁOMIANE INWESTYCJE

lepiej zainwestować publiczne pieniądze w sortownie a wówczas OBORNICZANIE będą mieli wywóz darmowy, gmina zarobi dużą kasę na słomiane inwestycje, bezrobotni socjal ... iści znajdą pracę. Aktualnie skup za tone papieru 550zł, szkło 10zł, alu 5000zł, pcv 700zł BIOMASA TEŻ JEST W CENIE.

Zapraszam do wójka dobra rada z innymi problemami, obiecuje Salomonowe rozwiązanie.

.................................................................................................................................................................

Problematyka SIEROT w Polsce.
 
Szanowni Państwo, jak wiecie borykamy się z problemami mieszkaniowymi które determinują nas do opisania ogólnopolskiej, nieracjonalnej sytuacji dzieci w pieczach zastępczych. Nie chcemy nikogo obarczać winą a bardziej pokazać problem nad którym nikt nie chce się pochylić choć leży on w interesie nas wszystkich, dzieci, społeczeństwa oraz całego kraju, narodu, państwa.
Społeczeństwo nie zna tematu ,, sierot,, i my też nie interesowaliśmy się nim do póki nie zostaliśmy Rodziną Zastępczą.
W Polsce jest 72 tyś. ,,SIEROT,, przebywających w pieczach zastępczych. https://stat.gov.pl/wyszukiwarka/?query=tag:domy+dziecka
Część z nich przebywa w państwowych Domach Dziecka a część w Rodzinnych Domach Dziecka i Rodzinach Zastępczych. Z ustawy wynika że rząd RP dostrzega konieczność przeniesienia ciężaru wychowania ,,SIEROT,, na Rodziny Zastępcze. Niestety założenia choć słusznie nie działają, dlaczego ?
1. Finanse / miesięczny koszt utrzymania dziecka ponoszony przez samorządy - Państwowy Dom Dziecka 5000-10000zł NETTO https://naszamlawa.pl/.../ile-kosztuje-utrzymanie.../
2. Usamodzielnienie statystycznie 85% dzieci z Państwowych Domów Dziecka wraca na garnuszek państwa w przeciwieństwie do Rodzin Zastępczych
DOWÓD najnowsze sprawozdanie NIK na ten temat https://www.nik.gov.pl/.../nik-o-usamodzielnianiu-dzieci...
Nie będę pisać o zdrowiu również psychicznym, zdrowym żywieniu, ogólnym rozwoju, miłości, poświęceniu czasu jednostce bo jest to logiczne że np. dwanaściorga dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka przy dwóch opiekunach statystycznie ma wielokrotnie więcej poświęconego czasu niż np. czterdzieściorga dzieci przy trzech opiekunkach przychodzących do pracy na osiem godzin.
Oczywiście ktoś zarzuci mi że ustawa obliguje samorządy do zmniejszania stanu dzieci w Państwowych Domach Dziecka do 14 ,,sierot,, ale samorządy skrzętnie omijają te przepisy np. dorabiając do jednego budynku trzy pary drzwi twierdząc że na każdym piętrze jest osobna placówka.
Trudno się też dziwić samorządom bo nie mają gdzie umieścić dzieci z Państwowych Domów Dziecka.
Dlaczego ?
Odpowiedz jest prosta, np. dziesięciorga dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka i otrzymywanym budżecie ok. 20 000 zł brutto.
Proszę spróbować utrzymać 12 osób zakładając że nikt nie może podjąć pracy na zewnątrz ponieważ nie będzie miał na to czasu. Jest to kwota brutto tzn. w tej kwocie trzeba wykonać remonty budynku, zapłacić za lekarza, zapewnić transport do lekarza, szkoły, wyposażyć dom natomiast w Państwowych Domach Dziecka są to koszty dotowane przez samorządy.
Podsumowując i patrząc z punktu widzenia podatnika, państwa, samorządu, narodu i ,, SIEROTY ,, wszystko przemawia z Rodzinami Zastępczymi.
Inwestycja w dzieci jest istotna ponieważ z 72 tyś. ,, SIEROT ,, co roku ok 4 tyś. staje się pełnoletnia i mogą być obywatelem wspierającym nasz kraj i społeczeństwo lub być naszym obciążeniem. Dlatego właśnie warto zmienić aktualny zamknięty krąg samonapędzającej się patologii.
Polskę stać na pomoc Ukrainie, Syrii, Afryce i bardzo dobrze ale najpierw powinniśmy zająć się naszymi POLSKIMI DZIEĆMI. Wielu z nas może nie dostrzegać tego problemu lub nie chce o nim myśleć ale nikt z nas nie zna dnia i godziny w której jego dziecko lub dziecka z bliskiej mu rodziny zmierzy się z tym problemem.
Całe szczęście nasze społeczeństwo jest gotowe do takiej misji dlatego apel do polityków, samorządowców i ludzi decyzyjnych, zmieńcie warunki funkcjonowania Rodzin Zastępczych a na pewno będą powstawać nowe placówki.
Państwo powinno stworzyć finansowane szkoły z internatem o profilu Rodzina Zastępcza ponieważ najlepszymi kandydatami na tą odpowiedzialną funkcje były by właśnie dzieci z takich rodzin które znają tematykę od środka, które zderzają się z samotnością po usamodzielnieniu, bezrobociem i brakiem wsparcia. Dotowanie ich kształcenia było by tańsze od utrzymywania bezrobotnego czy skazanego.
Nie wiele trzeba aby nacisnąć właściwy guzik a na dodatek jego naciśnięcie w każdej sferze generowało by zyski dla państwa, samorządów, społeczeństwa i dzieci z pieczy zastępczej.
Mamy nadzieje że nasza sytuacja mieszkaniowa będzie płaszczyzną do niezbędnych zmian w pieczy zastępczej dla ,, SIEROT ,, których jest z roku na rok coraz więcej w naszym kraju. Te dzieci będą w przyszłości tworzyć nasze społeczeństwo, ta młodzież jest bardziej wrażliwą, godna zaufania, chętna do poświęceń, zmieńmy ich warunki życiowe a one na pewno się odwdzięczą.
Apelujemy do osób publicznych chcących na święta ogrzać swój wizerunek fotografiami wręczając paczki w Państwowych Domach Dziecka, róbcie to też albo przede wszystkim w Rodzinach Zastępczych gdzie nie ma 5000zł na każde dziecko miesięcznie i często jest dylemat czy paczka na święta czy na mikołaja.
Wydawane pieniądze przez rząd RP np. ostatnie 650 milionów na zdrowie psychiczne po przez symboliczną budowę szpitala można częściowo zastąpić poza klinicznie Rodzinami Zastępczymi które są w każdym powiecie i bezpośrednio wpływają na tysiące dzieci. Nie da się wybudować szpitala w każdym powiecie.
Skoro nasze Państwo nie ma pieniędzy dla dzieci z Rodzin Zastępczych niech zadba aby dzieci z tych rodzin mogły realnie korzystać z NFZ tym bardziej że to właśnie większość dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mieszka w Rodzinach Zastępczych a to je obliguje do częstszej konieczności korzystania z opieki medycznej. Dziś realne terminy liczone są w miesiącach lub latach.
Wydawane pieniądze przez państwo na prokreacje narodu mogą być zastąpione ułatwieniem usamodzielnienia przyszłego Obywatela który przy sprzyjających warunkach z pewnością zwiększą demografie Państwa jednocześnie tworząc zdrową rodzinę. Sam pobyt w Rodzinie Zastępczej statystycznie usamodzielnia wychowanka do funkcjonowania w społeczeństwie co sprzyja założeniom Państwa zamiast go obciążać.
Refundacja o inflacje otrzymywanych funduszy to podstawa uniknięcia wypowiedzeń kontynuacji opieki przez Rodziny Zastępcze bo już dziś balastują przy galopujących cenach na krawędzi przetrwania.
Nasze problemy mieszkaniowe wynikają z umów śmieciowych na których wszyscy w Polsce na tym stanowisku pracują. Dlatego chcąc zapewnić dach nad głową ,, sierotom ,, i podjąć ryzyko kupna domu forma zatrudnienia to uniemożliwia.
Przedstawiamy Państwu kilka z nurtujących nas i wszystkie Rodziny Zastępcze w Polsce problemów. Wydawało by się że logika dobrego gospodarowania zasobami ludzkimi, polityka społeczna, zwykła ekonomia a przede wszystkim troska o dzieci i starzejące się Polskie społeczeństwo powinna mądrych, wykształconych i patriotycznych ojców narodu skłonić do działania. Niestety od lat podnoszone postulaty i prośby wydają się nie docierać do włodarzy naszego Państwa. Być może spowodowane jest to brakiem Związków Zawodowych Rodzin Zastępczych które lepiej wyartykułowały by swoje potrzeby.
Prosimy ludzi dobrej woli udostępniajcie nasze spostrzeżenia a może świat będzie lepszy.
Ewa i Krzysztof Sikora
Rodzina Zastępcza Sikorów Z Siemianic.
 

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl